Týden kávy 2022

Týden kávy 2022 je za námi 

První říjnový víkend v Brně opět patřil kávě. Od 1. do 7. října jste mohli navštívit tradiční Týden kávy, který v letošním roce proběhl již podvanácté. Pokud jste se nezvládli zúčastnit, nezoufejte. Brzy si pustíte záznamy z workshopů online z pohodlí domova. A jaký vlastně letošní ročník byl?

Workshopy i přednášky se konaly v rámci celého Brna. Mezinárodní den kávy jsme oslavili ve školícím centru pražírny Penerini s přednáškou o kávové senzorice, ochutnali jsme kávové víno v Garden Coffee a z úst vedoucího kampaní a dokumentaristy za Fairtrade Česko a Slovensko Stanislava Komínka jsme se dozvěděli více informací o aktuální kávové krizi. Nenechali jsme si ujít ani degustaci mandlové kávy, nakoukli jsme i do pražírny Mitte a Industra coffee a nezapomněli jsme ani na nově otevřené školící centrum bratrů Růžičkových z The Roses.  

Druhá polovina týdne začala (již) se stálicí našeho programu – Kofi Kofi. Ukázali nám své nové, týden otevřené, školící centrum, nechali nás připravit cappuccino a ukázali nám, jak na základy latte artu. Projížďka na KofiTrucku byla už jen třešničkou na dortu. Přesunuli jsme se i do Obřan, do Kafary, kde se konal cupping s Luhačovickou Jizbou a jejich čerstvými novinkami na trhu. Ale neproběhl tam jediný cupping, zavítali jsme i do Gill´s coffee. Týden kávy jsme úspěšně zakončili v jundrovské pražírně QB Coffee, kde se s námi jeden z majitelů, Dan Šperka, podělil o zážitky a fotografie z plantáží.  

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo zorganizovat letošní ročník Týdne kávy s tak nabitým a různorodým programem. Ještě větší radost máme však z toho, že se vstupenky vyprodaly během několika dnů! Je to pro nás znamení, že se o kávě pořád rádi vzděláváte. A i pro nás je to motivace do budoucna.  Ne nadarmo se Brnu přezdívá kávové město. Děkujeme a budeme se těšit u dalšího, již 13. ročníku Týdne kávy! 

Sdílejte