christmas-coffee

Tipy na vánoční dárky pro milovníky kávy

Kolik dní je do Vánoc? Tak málo? A vy pořád ještě nemáte vánoční dárky? Jestli ale vaši nejbližší pijí kávu, máte vyhráno. Připravili jsme pro vás tipy na kávové dárky, které potěší jak fajnšmekry, tak ty, kteří pijí kávu především kvůli získání energie.

Káva na dálnici uprostřed ničeho? Není problém!

Každému závislákovi na kávě se už určitě stalo, že se ocitl na místě, kde najít dobrou kavárnu byl úkol pomalu pro Sherlocka Holmese. Jak se tomu vyhnout? Pořiďte mu aeropress. Pak stačí mít přístup k horké vodě a problém je vyřešený. Jak prosté, milý Watsone. A pokud chcete být opravdu trendy, překvapte ho letošní novinkou Aeropress Go, která bude dostupná od začátku prosince na https://aeropress.com/aeropress-go/

Aeropress sada (zdroj: Pexels.com)

A protože není nad to namlít si kávu těsně před přípravou, přibalte k těmto vychytávkám i jeden z ručních mlýnků na kávu od firmy Hario. Na cestování se hodí hlavně Hario Mini Mill Slim Plus. Má jen 15 cm, ale pořád si zachovává elegantní design a spolehlivost, pro který patří tato japonská značka k nejprodávanějším na trhu. 

Další vychytávka pro kofeinové závisláky se bude hodit hlavně řidičům, kteří tráví spoustu hodin za volantem. Bojíte se, že bez pravidelného přísunu životabudičů by se jim mohla stát nehoda? Kávu si díky malé vychytávce jménem handpresso můžou připravit přímo v autě. 

Taky se rádi kocháte? 

Když se potká dobrá káva s krásným servisem, je to zážitek. Básní vám někdo z vašeho okolí o jednoduchých šálcích v sytých barvách, které potkal ve svém oblíbeném podniku? Tak přesně ty vyrábí česká firma GoatCup.

Snídaňový set (zdroj: IG Goat Cup)

Kávových šálků doma nikdy není dost, ale jestli chcete, aby váš vánoční dárek nezapadl někde vzadu v poličce, mrkněte na značkuLoveramics. Jejich nabídka keramiky možná připomene spíš sortiment čajoven, ale nenechte se zmást. Každý tvar šálku má své opodstatnění. Ale o tom až v nějakém příštím článku. 

Sada Loveramics (zdroj: archiv Kofio.cz)

Ne každý ocení moderní a minimalistický design. Co takhle návrat k tradicím? Moravská keramika s nádhernými lidovými vzory, klasické malé puntíkaté pucláčky, keramický dripper nebo keramický cestovní hrnek? Podpořte umělce z Luhačovic! 

Dárková sada výrobků Moravské keramiky a pražírny Jizba Luhačovice (zdroj: IG Jizba Luhačovice)

A pro opravdové fajnšmekry máme tip na dárek přímo z Brna. V Black Box Café si můžete vybrat jednu z nádherných malovaných kameninových melitt. A nechte si povyprávět jejich příběh, budete překvapeni! 

Dripper Mellita (zdroj: archiv TK)

“Není nic lepšího než než pohovka, kniha a šálek kávy.” Anthony Trollope

I když v době chytrých telefonů máte spoustu informací o kávě dostupných na pár kliků, pořád se najdou tací, kteří dávají přednost knihám. Jestli mezi svými známými máte někoho takového, mohla by ho potěšit třeba Velká kniha o kávě od Petry Davies Veselé. Novinka z roku 2018 mapuje historii kávy, seznámí čtenáře s cestou kávy od semenáčku až po sklizeň a pražení a věnuje se i popisu přípravy kávy a kávové kultuře v Česku. 

Velká kniha o kávě (zdroj: archiv TK)

Někdo sbírá známky, někdo zážitky

Každý kávový nadšenec ocení možnost ochutnat něco nového. A právě proto jsou oblíbeným vánočním dárkem také nejrůznější degustační balíčky a kávové předplatné, které najdete v sortimentu většiny českých i zahraničních pražíren. Poslední možností je poukázka do oblíbené kavárny, ať už na konzumaci nápojů, nebo na kávové události typu cupping, kurz latté art nebo baristický kurz. 
Zážitky jsou sice super, ale schválně, pamatujete si, jaké kafe jste pili před rokem? Degustační deník pro kávu vám s tím pomůže.

Degustační deník pro kávu (zdroj: archiv TK)

A to není všechno. Sledujte náš účet @tydenkavy na Instagramu a načerpejte inspiraci na další kávové vánoční dárky! 

Sdílejte