kava spojuje posty format fb

7 kávových dárků, které seženete i na poslední chvíli

Vánoce jsou už doslova za dveřmi a vy stále nemáte všechny vánoční dárky? Rozhodli jsme se pro vás sepsat několik vánočních kávových dárků, které seženete i na poslední chvíli. Ale neváhejte dlouho. Ježíšek se blíží!

Kameninové drippery

Kdo rád zkouší nové způsoby přípravy kávy, určitě nepohrdne novým stylovým kameninovým dripperem. Tyto melitty se budou určitě líbit každému.  Co kus, to originál. A navíc jsou ručně malovené umělkyní Eliškou Fuksovou. Stačí si vybrat. Melitty na vás čekají tady.

Koťátko, prosím

Kávové zkomoleniny. To je něco, co tu s námi bude navždy. My se v těchto patvarech rádi vyžíváme, a proto jsme se rozhodli je posunout trošku dál.  Je libo jedno expreso, pikolo, nebo snad latté mačiatko? Když už, tak pořádně. Trička máme sice jen pro dámy, ale ani páni nemusí ostrouhat. Pro ně máme připravenou tašku se stejným motivem.

Kurz přípravy filtrované kávy

Chcete někomu udělat radost a posunout jeho kávové znalosti zase o kousek dál? Právě pro tyto případy je tu spousta kurzů na přípravu filtrované kávy doma. Navíc, na konci kurzu dostane dotyčná osoba i certifikát o absolvování. Takže mu zůstanou jak znalosti, tak i připomínka. Kurzy můžete zakoupit například u Penerini Coffee nebo MotMot. Stačí si jen zvolit termín ????

Kávové předplatné

Klasika, která neomrzí. Každého potěší, když mu pravidelně přijde balíček s čerstvě upraženou kávou až domů. My jsme se rozhodli letos pro naše sousedy – Goriffee Roastery ze Slovenska, kteří se představili i na letošních Trzích kávy 2021. Jejich káva je naprosto jedinečná. Posuďte sami ???? Vybrat si můžete ze tří variant. Detailní informace o kávovém předplatném najdete na jejich stránkách zde.

Troška vzdělávání není nikdy na škodu

Velká kniha o kávě. Klasika, kterou by měl mít doma každý kávomilec, který si chce rozšířit základní znalosti o kávě. Napsala ji Petra Davies Veselá, která je mistryní ČR v přípravě kávy. A sehnat se dá téměř všude. Jak v knihkupectvích, tak i ve vybraných kavárnách.

Protože hrnečků není nikdy dost

Kávových šálků máme doma všichni dost. Ale pokud chcete, aby jen tak nezapadly, pořiďte si tyhle stylové keramické hrnky. Na espresso, lungo, cappuccino, ale i latte. A třeba i na kávu s sebou. Krásné a designové. Navíc je to všechno ruční práce. Na tyhle hrnky se nemůžeme vynadívat. Zakoupit je můžete zde.

Když už jste skutečně v koncích

Každého, kdo má kávu rád, potěší poukaz na kávovou poukázku. Takže pokud už nevíte kudy kam a nedokážete nic vymyslet, je tohle ideální variantou, jak někomu blízkému vykouzlit úsměv na tváři. A nejen jemu. I kavárny samotné budou velmi rády, že je v těchto těžkých časech tímto způsobem podpoříte.

Foto: Pikola Šumperk

Věříme, že jste jsme vás se svými tipy alespoň trochu inspirovali. Za celý tým Káva Spojuje Vám přejeme pohodové a klidné Vánoce!

Sdílejte